تست تست

بنیان‌گذار دیجی بای...
 

بنیان‌گذار دیجی بایت کناره‌گیری کرد؛ انتقاد شدید از فرهنگ جامعه ارزهای دیجیتال  


حمیدرضا
پست ها: 29
0
Admin
آغاز کننده موضوع
(@admin)
کاربر
عضو شده: 1 سال قبل

بنیان‌گذار دیجی بایت از این پروژه کنار رفت. خروج وی از دیجی بایت با انتقاد شدید از فرهنگ حاکم بر فضای ارزهای دیجیتال همراه بود. از سوی دیگر او در حالی از دیجی بایت کنار کشید که طی شش هفته گذشته شاهد افزایش قیمت ۹۰۰ درصدی قیمت این ارز دیجیتال بودیم.

به گزارش کوین تلگراف، جرد تیت (Jared Tate)، بنیان‌گذار دیجی بایت اعلام کرد که از عملیات‌های جاری این ارز دیجیتال کنار می‌کشد. او همچنین ضمن هشدار به جامعه ارزهای دیجیتال در مورد متمرکزسازی، این جامعه را به انحراف و طمع متهم کرد.

خروج او از دیجی بایت در حالی صورت گرفت که قیمت دیجی بایت در شش هفته گذشته بیش از ۹۰۰ درصد رشد کرده است.

تیت، ۱۵ می (۲۷ اردیبهشت) در رشته توییتی خطاب به جامعه ارزهای دیجیتال گفت که آنها توجه بیش از اندازه‌ای به سودجوییِ کوتاه‌مدت دارند. در توییتی نوشت:

۹۰ درصد از افراد فقط به این فکر می‌کنند که وقتی یک ارز قیمتش به ماه رسید، آن را بفروشند. [انسان] ذاتا این گونه است؛ این مسئله را می‌فهمم. ولی هر روز می‌بینم که این فناوری برای ثروتمند کردنِ تعداد کمی از افراد استفاده می‌شود و این کار به فدا کردن سودهایی که این فناوری در بلندمدت برای تعداد بیشتری از افراد خواهد داشت، می‌انجامد.

او در ادامه با اشاره به یکپارچه‌سازی بخش بلاک چین گفت که این مسئله باعث خواهد شد تا مشارکت و تعاملات ارزشمندِ روزانه افراد محدود شود.

اگر بگذاریم متمرکزسازی وارد این صنعت شود، باعث بی‌اثرکردنش خواهد شد.

کاملا کنار نمی‌کشم که بنشینم و ببینم اصول چیزی که خلاق‌ترین سال‌های زندگی‌ام را برای ساختنش صرف کردم، در حال انحراف و آلوده‌شدن به طمع است.

طی دو ماه گذشته، دیجی بایت با جهشی ۹۰۰ درصدی، توانسته است تا قیمت خود را از ۰.۰۰۲۷۵ بیت کوین در ماه مارس (اسفند) به ۰.۰۳ بیت کوین در ماه می برساند.

از ۶ می (۱۷ اردیبهشت) که شاهد رسیدن دیجی بایت به اوج قیمتش بودیم، این ارز دیجیتال یک سوم قیمت خود را از دست داده است و در حال حاضر در حمایت کلیدی ۰.۰۲ دلار قرار دارد.

اگر قیمت دیجی بایت را بر حسب بیت کوین محاسبه کنیم، این ارز دیجیتال از ۲۵ مارس (۶ فروردین) تا ۶ می، جهشی ۶۶۰ درصدی داشته است. این جهش باعث شد تا قیمت هر واحد دیجی بایت از ۵۰ ساتوشی تا اوج قیمتی ۳۹۰ ساتوشی برسد. در حال حاضر این ارز دیجیتال در محدوده ۲۲۰ ساتوشی در نوسان است.

بنیان‌گذار دیجی بایت کناره‌گیری کرد؛ انتقاد شدید از فرهنگ جامعه ارزهای دیجیتال
قیمت دیجی بایت بر حسب بیت کوین

تیت با اشاره به تلاش هشت ساله‌اش در صنعت بلاک چین گفت که ارزش‌های اصلی در این صنعت از بین رفته است.

او در ادامه تاکید کرد که به صورت دائمی از این شرکت نمی‌رود و مستقل از دیجی بایت به فعالیت‌هایش مشغول خواهد شد.

بر روی استفاده از فناوری متن باز دیجی بایت برای ساخت نرم‌افزارهای تجاری تمرکز خواهم کرد.

او در پایان از جامعه و حامیان این پروژه تشکر کرد و نوشت:

حالا نوبت شماست که سکان هدایت دیجی بایت را در دست بگیرید و آن را به سطح جدیدی برسانید.

یک پروژه غیرمتمرکز باید روی مزیت‌هایش تکیه کند، نه روی نظر سازندگانش.

پاسخ